پرتره رکورد شکن Frida Kahlo برای اولین بار پس از 25 سال به نمایش گذاشته شد.

سلف پرتره Frida Kahlo که به مبلغی بی سابقه فروخته شد، برای اولین بار پس از 25 سال به نمایش گذاشته می شود.

اثر «Diego y yo» (دیگو و من)، تقریبا یک سال پس از حراج در موزه Buenos Aires به نمایش در خواهد آمد.

در سال 2021، «Diego y yo» در حراجی ساتبی در نیویورک به قیمت 30.8 میلیون یورو رفت. این مجموعه توسط Eduardo F. Costantini، یک مجموعه دار مشهور آرژانتینی متعهد به حمایت از هنر آمریکای لاتین و موسس موزه هنر آمریکای لاتین (MALBA) در Buenos Aires، خریداری شد.

این پرتره با بیش از 30 میلیون یورو ارزشمندترین پرتره آمریکای لاتین در تمام دوران است.

رکورد قبلی برای یک هنرمند آمریکای لاتین توسط همسر Kahlo، با نام  Diego Rivera، با نقاشی او در سال 1931 با نام “Los Rivales” به ثبت رسیده بود که در سال 2018 به قیمت 9.76 میلیون یورو در حراجی فروخته شد.

رکورد قبلی Frida Kahlo در سال 2016 زمانی که «دو برهنه در جنگل» به قیمت 6.8 میلیون یورو در نیویورک فروخته شد، ایجاد شد.

Diego y yo به عنوان جاذبه اصلی نمایشگاه “Tercer Ojo” (چشم سوم) نمایش داده می شود که در آن Eduardo Costantini مجموعه خصوصی خود را در MALBA ارائه خواهد کرد.

آثار دیگر هنرمندانی که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده اند از ویفردو لام کوبایی، میگل کوواروبیاس و رزا رولاندا مکزیکی، ویسنته دو رگو مونتیرو برزیلی هستند.

نمایشگاه مالبا بیش از 240 اثر را به نمایش می گذارد که بسیاری از آنها نزدیک به 30 سال است که در معرض دید عموم قرار نگرفته اند. آخرین باری که Diego y yo در سال 1998 در نمایشگاه عمومی حضور داشت.

رکورد قبلی برای یک هنرمند آمریکای لاتین توسط همسر Kahlo، با نام  Diego Rivera، با نقاشی او در سال 1931 با نام “Los Rivales” به ثبت رسیده بود که در سال 2018 به قیمت 9.76 میلیون یورو در حراجی فروخته شد.

اما چرا Diego y yo یک نقاشی ارزشمند و مهم است؟

برای شروع، این آخرین سلفی کالو بود که قبل از مرگش در سال 1954 تکمیل شد.

این نقاشی که در سال 1949 به پایان رسید، شامل اشک در چشمان او و همسرش، Diego Rivera، که بخشی از سر او را پوشانده است می باشد

تصور می شود که اشک در چشمان کالو نشان دهنده احساسات او نسبت به نزدیکی Rivera به بازیگر مکزیکی María Félix در آن زمان باشد.

برای من، Frida یک هنرمند منحصر به فرد است. او زندگی دراماتیکی دارد که بدون شرمندگی، خودجوش و باز تعریف می کند. من فکر می کنم این دقیقا همان چیزی است که مردم در مورد او دوست دارند.» ادواردو کوستانتینی.

دو تن از هنرمندان محترم مکزیک؛ آنها به دلیل رابطه سخت خود شناخته شده بودند. این دو در سال 1929 ازدواج کردند. آنها در سال 1940 طلاق گرفتند اما در همان سال آشتی کردند و دوباره ازدواج کردند.

در حالی که Rivera به خاطر نقاشی‌های دیواری‌اش شناخته می‌شد، آثار Kahlo اغلب به زندگی خصوصی او نگاه می‌کرد و بینشی از رابطه دو تا از مهم‌ترین هنرمندان مکزیک می‌داد.

اکوحراج
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart