بزرگ‌ترین اثر در ادبیات انگلیسی: اولین اثر شکسپیر انتظار می‌رود در حراج ۲.۵ میلیون دلار فروخته شود.

یکی از نسخه های باقی مانده از اولین اثر شکسپیر، اولین مجموعه منتشر شده از نمایشنامه های او، در حراج ساتبیز قرار دارد.

مجموعه 36 نمایشنامه ویلیام شکسپیر در سال 1623 یعنی هفت سال پس از مرگ نویسنده منتشر شد و بدون آن برخی از مشهورترین آثار او از بین می رفتند.

به گفته ساتبیز، از 750 نسخه، کمتر از یک سوم هنوز به ثبت رسیده و کمتر از 20 نسخه متعلق به خصوصی است.

و فراتر از شهرت نمایشنامه‌هایی که این برگه حاوی آن است، این اولین نسخه تنها رکورد رسمی از 18 اثر شکسپیر است.

گابریل هیتون می گوید: “اولین اثر شکسپیر  بدون تردید، یکی از مهم ترین اثر های نشر شده در تاریخ ادبیات انگلیسی است. بدون این کتاب، نه مکبث، نه شب دوازدهم، نه داستان زمستانی ای وجود نخواهد داشت، حدود نیمی از نمایشنامه های شکسپیر برای اولین بار در این جلد منتشر شد.”

 

این کتاب که در حال حاضر تا 15 ژوئن در ساتبیز لندن به نمایش گذاشته می شود، ماه آینده به حراج گذاشته خواهد شد و تخمین زده می شود تا 2.5 میلیون دلار (2.35 میلیون یورو) فروخته شود.

یک نسخه دیگر توسط خانه حراج کریستی در سال 2016 به قیمت 2.75 میلیون دلار (2.6 میلیون یورو) فروخته شد. این نسخه به ویژه تاریخچه جالبی دارد.

“به نظر می رسد از قرن هفدهم تا اواخر قرن نوزدهم الی اوایل قرن بیستم. در اسکاتلند بوده است، مطمئناً از نظر داخلی در شرایط مناسبی است. مانند اکثر نسخه ها، برخی از برگ ها وجود ندارد. برای مثال، پرتره معروف را از دست داده است. هیتون می‌گوید، این‌ها در اوایل تاریخ کتاب بیرون آورده شده و به‌عنوان پرتره قاب شده‌اند، یا همان‌طور که درست در ابتدای جلد است، این چیزی است که ابتدا آسیب می‌بیند.»

به گفته ساتبیز، این کتاب برای اولین بار در اوایل قرن هفدهم توسط خانواده گوردون اسکاتلند خریداری شد و سپس به دست ویلیام استوارت استرلینگ کرافورد (1819-1883)، پرورش دهنده اسب های مسابقه اجتماعی، و فعال سیاسی رسید.

 

اکوحراج
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart